Skip to content

Publix BOGO Items 6/10-6/16

June 11, 2009
tags:

publixLogo

Thank You to the Centisble Shopper for compiling this list!

Buy One, Get One Free List

  • Publix Baby Cut and Peeled Carrots BOGO (surprisingly low price)
  • Ragu Pasta Sauce, 45-oz jar $3.57
    $.60/2, $1.25/3, $1/2, $.75/2 (5-17 RP), $1/2 here , makes it $0.79/each must buy 2, $.75/1 “Family is its own Reward” Booklet, makes it $0.84
  • Northland 100% Juice, 64-oz $3.95
    $1/2 here, makes it $1.48/each
  • Kellogg’s Cereal, Special K, 11.4 – 14oz or Raisin Bran 20-oz, $3.99
    $1/1 (6-07 RP), makes it $1/each 
    $1/1 Special K Blueberry here, makes it $1/each 
  • $1/1 Raisin Bran here, makes it $1/ea
    Save $2 WYB Kellogg’s Special K Cereal & Kellogg’s Cereal Bars, from select Special K Blueberry Boxes

  • Kellogg’s Special K Cereal Bars, Assorted Varieties, 3.8 to 6.3-ox box, no price listed
      Save $2 on milk WYB Kellogg’s Special K Cereal & Kellogg’s Special K Cereal Bars
  • General Mills Cheerios Cereal, Assorted Varieties, 10.4 to 14-oz box or Frosted Cheerios, 17.2-oz  $4.39
    $1.50 off bananas WYB 2 GM cereals Tearpads
    $.55/1 here, makes it $1.65/each $1/2 Frosted Cheerios, Fruity, Apple Cinnamon, or Yogurt Burst, here, makes it $1.70/each..must buy 2 
  • Pillsbury Brownie Mix, Rich & Moist Fudge or Classic Milk Chocolate, 19.5-oz, $2.03
    $.35/1 (4-19 RP), makes it $0.32/each
    $.35/1; $1/2 (5-17 RP), makes it $0.32/each & $0.52/each must buy 2
  • Ronzoni Pasta, 12 or 16-oz (excluding Baking Items) $1.39
    $1/1; $1/2 (4-05-09 SS not sure if Smart Taste is included), makes it free or $0.20/each must buy 2
  • Knorr Sides, 4 to 6.4-oz $1.49
    $.50/1, makes it free; $1/3 makes it $0.42 must buy 3, $.75/2 makes it $0.38 must buy 2 (all from 5-17 RP)
    $.55/1 “Family is its own Reward” booklet, makes it $0.25
    $.45/1 (5-03SS), makes it free
  • Pompeian Olive Oil, Extra Light or Classic Mediterranean, 16-oz, $5.99
    $1/1 here, makes it $1.99
    $2/1 Hangtag, makes it $1.00
  • Wish Bone Dressing, 16-oz $2.85
    $1/2 makes it $1.85/2; $1.25/2 makes it $1.60/2; $.75/1 makes it $0.68 (5-17 RP)
    Free Bagged Salad WYB 2 Wishbone Tearpad
    $.75/1 “Family is its own Reward” booklet, makes it $0.68 
    $.75/1 here, makes it $0.68
  • Mt Olive Sweet Relish or Pickles, 16-oz jar $2.19
    $1.50/2, makes it $0.69/2; $.75/1 makes it $0.35 Blinkie
    $0.55/1, makes it $0.55: $0.50/1, makes it $0.10 Blinkie
  • Stubb’s Bar-B-Q Sauce, 18-oz $3.99
  • General Mills Chex Mix, 8.75-oz or Cheerios, Gardetto’s or Bugles, 7.5 to 8.6-oz, $2.55
    $.50/2; $1/2 (6-07 SS)
    $.50/1 here, makes it $0.28
  • Lays Potato Chips, Assorted Varieties, 10.5 to 13.25-ox bag (Excluding Baked!, Light and Natural) $3.99
    $1 off a loaf of bread WYB one bag of Lays potato chips and one bag of Sunchips snacks Tearpad
  • Keebler Chips Deluxe Cookies, or Sandies Shortbread, Assorted Varieties, 9.5 to 18-oz pkg $3.99
    $1/1 Sandies here, makes it $1/each
  • Nabisco Single Serve Tray or Variety or Munch Packs; or Kraft Handi-Snacks, 12 or 15-ct pk 9 to 25.2-oz $5.99
    $1/1 here, makes it $2/each
    $.55 of WYB Nabisco 12 packs variety & One (1) Capri Sun 10 pack, makes it $2.45$1 off WYB Nabisco Cookies and Milk Peelie, makes it $2/each plus $2.89 for the milk
  • Nature’s Own Bread, Assorted Varieties, Organic or All Natural, 24-oz $3.49
  • M&M’s Candy or Snickers or Mars: Milky Way or 3 Musketeers Candy Bars, Fun Size, 9.45 to 11.24-oz $3.83
    $1/2 (6-07 RP & 5-31 RP), makes it $2.83/2
  • Nabisco Baked Snack Crackers, Family Size!, 12 to 16-oz $4.49
    $1/1 Wheat Thins, makes it $1.25/each 
    $2 off wyb Nabisco Wheat Thins And Crystal Light Drink Mix Product, makes it $2.25 plus the Crystal Light $3/4 Nabisco Crackers, makes it $1.50/each, must buy 4
  • Thomas’ Bagels, 18 or 20-oz $3.99
  • YoCrunch Yogurt $0.80
    .50/4 Breyers Yogurt any type SS 4/05, makes it $0.15/each 
    $1/6 Bryers Yogurt any type SS 4/05, makes it $0.23/each
  • Popsicle Ice Pops or Fudgesicle or Creamsicle, Assorted Varieties, 21.6 to 39.6-oz $3.99
    $1/1 “Family is its own Reward” booklet, makes it $1/each
  • Totino’s Pizza Rolls, 40-ct, 19.8-oz bag or Pillsbury Savorings Flaky Pastry Bites, 8.5-oz, $3.79
    $1/2; $.55/1 Savorings makes it  (4-26 SS)
  • Lender’s Bagels, Assorted Varieties, Pre-Sliced, 6-ct bag BOGO $1.79
    $1/3 blinkie in freezer section now! makes it $0.57/each must buy 3
  • I Can’t Believe It’s Not Butter! Spread: 2-pk 7.5-oz tub , 15 or 16-oz pkg. or 10-oz bot or Spray, 8-oz, $2.49
    $.75/1 “Family is its own Reward” booklet, makes it $0.50 
    $1.25/2, (3-29 RP) makes it $1.24/2 $0.50/1, makes it $0.25 (3-29 RP)
  • Dial Body Wash, 16 or 18oz $4.49
    $1/2 (5-17 SS), makes it  $3.49/2
    $1/2 (3-08 SS), makes it $3.49/2$1/1 here , makes it $1.25/ each
  • Playtex Gentle Glide Tampons or Playtex Sport, Assorted Varieties, 16 or 18-ct, $4.17
    $1/1 (6-07 SS) , makes it $1.09
    $1/1 All You, May, makes it $1.09 $1/1 (3-22 SS), makes it $1.09
  • Lysol Sanitizing Wipes, Disinfects, Pre-Moistened Towelettes, Spring Waterfall: Regular or Citrus Scent, 80-ct, $4.99
  •  

    Share

    Advertisements
    No comments yet

    Leave a Reply

    Fill in your details below or click an icon to log in:

    WordPress.com Logo

    You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

    Twitter picture

    You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

    Facebook photo

    You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

    Google+ photo

    You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

    Connecting to %s

    %d bloggers like this: