Skip to content

Lowes Food Deals 6/24-6/30

June 24, 2009
tags:

Thanks to Layla at Coupon Journey, here are the best Lowes Foods Deals for the week starting June 24th-30th:

A1 Marinade, on sale for $1.57
Use $2.00 from the 6/14 SS
Final Price=FREE!

Borden Cheese Singles, on sale for $1.50
Use $0.55 printable (coupon is at bottom lower left corner)
Use $1.00 from June ALL YOU MAGAZINE
Final Price=$0.40-$0.50

Eggo Waffles, on sale for $1.23
Use $1.00 printable or printable (these printables are both for the Eggo Bake Shop variety; may be included in sale)
Final Price=$0.23

Fiber One Chewy Bars, on sale for $2.50
Use $0.45 printable
Final Price=$1.60

GM Cereals on sale for $2.50
Use $0.75 for Fiber One variety printable (not sure if these are included in the sale)
Final Price=$1.00 a box!
OR
Use $0.55 for Reese’s Puffs printable
Final Price=$1.40
OR
Use $1.00/2 for Cheerios variety from 6/14 SS
Final Price=$4.00 for 2 boxes
OR
Use $1.00/3 from 5/31 SS
Final Price=$6.50 for 3 boxes

Hamburger, Chicken, or Tuna Helper, on sale for $1.00
Use $0.75/3 from the 5/31 or 6/7 SS
Use $0.80/3 printable
Final Price=from $1.40-$1.50 for 3

Jell-O Gelatin, on sale for $0.66
Use $1.00/3 printable
Final Price=$0.98 for 3!

Keebler Chips Deluxe, on sale for $2.04
Use $1.00 printable (for the Sandies cookies)
Use $1.00/2 printable
Final Price=varies from $1.04-3.08

Kellogg’s Cereal on sale for $1.65
Use $1.50/2 Miniwheats printable
Use $1.00/1 Raisin Bran printable
Use $1.00/1 from the 6/7 RP

Kool-Aid Singles, on sale for $0.16
Use $2.00/10 from the 6/21 SS
Final Price=10 for FREE!!

Kraft Mac N Cheese, on sale for $0.66
Use Buy 3 Get 1 Free printable
Final Price=$1.98 for 4 boxes!

Minute Instant Rice, on sale for $2.00
Use $1.00/2 printable
Final Price=2 for $3.00

Nabisco Snack Crackers, on sale for $2.50
Use $1.00 printable
Final Price=$1.50
OR
Use 5/17 SS for Free Wheat Thins crackers when you buy Ritz Crackers
Final Price=$2.50 for 2!

Oikos Yogurt on sale for $1.50
Use $0.50 printable
Final Price=$1.00

Oscar Myer Franks, on sale for $1.65
Use $1.00/2 printable
Use $1.00/2 from 5/10 or 6/21 SS
Final Price=$2.30 for 2
OR
Use $1.00/1 from May ALL YOU MAGAZINE
Final Price=$0.65!

Peter Pan Peanut Butter, on sale for 2.00
Use $1.00 from the May ALL YOU MAGAZINE
Final Price=$1.00

Purex 3 in 1, on sale for $5.99
Use $2.00 from the 6/14 SS
Use $1.00 printable(Internet Explorer browser, IE) or printable (Firefox browser, FF)
Final Price=$3.99-4.99

Sobe LifeWater, on sale for $0.83
Use Buy 1 Get 1 Free IE or FF
Final Price=$0.83 for 2!

 

Share

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: